Úvodní strana » Planetko@LIVE » Barcelona - město inspirace

Barcelona - město inspirace

Je důležité tzv. neusnout na vavřínech a také trošku vyjet do světa a inspirovat se, jak to vypadá jinde, co právě je „in“ a jaké jsou nové možnosti. V neposlední řadě také sdílet vlastní zkušenosti a postřehy.Barcelona - město inspirace

Museo dela Ciencia CosmoCaixa

Abychom právě pro Vás, milí návštěvníci, byli aktuální, tak neustále nové trendy sledujeme. Vydali jsme se za poznáním do krásného katalánského města Barcelona. V tomto městě jsme navštívili významné science-centrum CosmoCaixa. Je to jedno z největších science center v Evropě. Rozděleno je na části: digitální planetárium, vesmírný prostor, zatopený les a antarktická základna.

Expozice byly tím, co nás zaujalo nejvíce. Nalezli jsem zde obrovskou inspiraci, ke které bychom se rádi aspoň po troškách přiblížili.

https://cosmocaixa.org/es/cosmocaixa-barcelona

Parc Astronòmic del Montsec

Astronomický park Montsec se nachází uprostřed přírody v obci Àger, v regionu La Noguera, v mimořádné lokalitě považované za nejlepší místo pro pozorování oblohy v Katalánsku. Díky nízkým srážkám v podobě deště, malému světelnému znečištění a výšce je Serra del Montsec (podhůří Pyrenejí) ideálním místem pro světové centrum pro astronomické záležitosti.

Park přibližuje vědu veřejnosti, ukazuje velikost noční oblohy s mimořádnými charakteristikami, které nám umožňují objevovat tajemství vesmíru. Z tohoto důvodu je považován za nejvýznamnější astronomické zařízení v Katalánsku, které se také stává důležitým místem pro výuku a šíření věd o mezihvězdném prostoru a vesmíru.

https://parcastronomic.cat/en/