Úvodní strana » Aktivity » Sférické pořady » Jsme potomky hvězd

Jsme potomky hvězd

Přemýšleli jste někdy o tom, z čeho jste stvořeni? Vydejte se to spolu s námi zjistit! V atomech lidských těl je totiž uchována celá historie vesmíru. Všechny atomy, od železa v naší krvi, přes vápník v našich kostech, až po kyslík, který dýcháme, pochází ze vzdálených svítících bodů na nebi. Poletíme do minulosti, až do doby před vznikem naší Země, předtím, než se rozzářily první hvězdy, až na úplný počátek našeho času.

Zažijte fascinující cestu vesmírem v novém sférickém filmu "Jsme potomky hvězd"!

Připojte se k nám na neuvěřitelnou cestu skrze čas a prostor, kde odhalíme tajemství vesmíru
a pochopíme, z čeho jsme všichni stvořeni.

Zavítejte do Viktoriánského lunaparku! Naše dobrodružství začneme ve viktoriánském cirkuse, kde nás principál pozve na vzrušující cestu strojem času. 

Objevte Velký třesk! Prožijte okamžik, kdy se vesmír začal rozpínat z jediného extrémně hustého bodu během neskutečně energetické události, která je považována za počátek prostoru a času. 

Sledujte zrození hvězd a galaxií! Podívejte se, jak se formují hvězdy a galaxie, a pozorujte, jak gravitace utváří vesmír, který známe dnes.

Prozkoumejte vznik prvků! Zjistěte, jak se v nitrech hvězd vytváří chemické prvky – od vodíku
a helia až po železo a další těžší prvky.

Poznejte, jak jsou naše těla spojena s hvězdami! Objevte, jak atomy a molekuly ve vesmíru formují základní stavební kameny života a jak jsou tyto prvky neoddělitelně spojeny s našimi vlastními těly.

Sférický film "Jsme potomky hvězd" přináší unikátní a poutavý pohled na komplexní příběh vesmíru a naší existence. Je to vizuálně ohromující zážitek pro všechny věkové skupiny, který spojuje vědu s uměním a poskytuje nezapomenutelný audiovizuální zážitek.