Úvodní strana » Aktivity » Další vzdělávání » Astronomický kurz

Astronomický kurz

Co je Astronomický kurz?

Astronomický kurz je cyklus, který tvoří 25 přednášek, několik pozorování noční oblohy (podle počasí) a 3 lekce poznávání souhvězdí v planetáriu. Přednášky se konají každou středu od 18:15 do 19:45, pokud je pozorování, může se lekce o něco protáhnout.

Co se dozvíte?

Přednášky jsou zaměřeny na jevy na obloze, základy poznávání těles Sluneční soustavy a základy astronomie a astrofyziky, kde se posluchači dozví proč hvězdy svítí, jaké reakce v nich probíhají, jaká jsou vývojová stadia hvězd atd. Přednášky jsou vedeny populární formou s minimem vzorců a bez matematických výpočtů. Posluchači se mohou zúčastňovat dalších přednášek a akcí, které Planetárium Ostrava pořádá během školního roku.

Kdy začínáme?

Další ročník kurzu začne ve středu 4. října 2023 v 18:15 a bude ukončen v červnu 2024. Jeho absolventi se mohou stát spolupracovníky hvězdárny a provádět samostatná pozorování noční hvězdné oblohy.

Jak se přihlásit?

Přihlásit se můžete přes Registrační formulář. Cena kurzu je 3000 Kč, preferujeme platbu převodem, ale je možné platit i hotově nebo kartou v recepci Planetária. Platby za kurz budeme přijímat od začátku září 2023.


V případě dalších dotazů můžete napsat na email martin.vilasek@vsb.cz.

Registrační formulář