Úvodní strana » Aktivity » Další vzdělávání » Astrokroužek II

Astronomický kroužek II

Zajímáš se o astronomii delší dobu? Poznáš souhvězdí na noční obloze a už také víš, jaký je rozdíl mezi hvězdokupou a galaxií? Tak právě pro tebe je tento kroužek!

Tento kroužek je pokračováním Astrokroužku I, ve kterém se děti naučily orientovat na noční obloze a seznámily se se základními informacemi o všech objektech ve vesmíru.

V Astrokroužku II se dozví ještě více podrobností a bude čas si popovídat i o velmi „složitých“ tématech, jakými jsou neutronové a kvarkové hvězdy, nebo černé díry. Astrokroužek II bude také hodně zaměřen na praktickou astronomii.

Děti se naučí pracovat s dalekohledy, vyhledávat v nich objekty na noční obloze, základy bezpečného pozorování Slunce a také si vyzkouší, jak se fotografuje noční obloha a objekty hlubokého vesmíru.

Jako upomínku na společně strávený rok si všichni účastníci odnesou Katalog objektů noční oblohy, ve kterém budou mít shrnuty podrobné informace o souhvězdích a objektech v nich, které v Astrokroužku pozorovaly a pozorovat mohou i v budoucnu.

Kdy?

- každé úterý od 18:00 do 19:30

- každoročně od září do května

Cena?

- 4 900 Kč.

Platební údaje:
• číslo účtu: 127089559/0300
• variabilní symbol: 5142401012
• do poznámky pro příjemce uveďte jméno dítěte

Platbu, prosím, proveďte až na začátku září.

Přihlašovací formulář