Jakub Jalůvka a kapela

Úvodní strana » Program » Sférické kino » Jakub Jalůvka a kapela

Jakub Jalůvka a kapela

Vesmír ve zvuku kytary, bicí / cajón, baskytary a zpěvu

 

16. května 2024 v 18:30

Jakub Jalůvka společně s kapelou představí akusticko - multižánrovou kapelu ve složení nástrojů kytary, bicí / cajón, baskytara a zpěv.

Jako kytarista, aranžér a skladatel ovlivněn světovými velikány, virtuózy jako např. Johnem Mclaughlinem nebo Al di Meolou a dalšími vytváří fúze ladných melodií a harmonií, které se prolínají mezi jednotlivými žánry, a svá hudební čísla a představení umocňuje videoprojekcí.

Propojení jevů a úkazů blízkého i vzdáleného vesmíru s nádhernými melodiemi zanechá v návštěvnících jedinečný audiovizuální zážitek.

Host: Denisa Chromá - harfa


jalůvkaJakub Jalůvka rodák z Nového Jičína, absolvent českých i zahraničních hudebních škol, prošel mnohými hudebními tělesy, výherce mnoha hudebních soutěží a více jak 20letá hudební praxe na tuzemské scéně, např. Colours of Ostrava, Hrady.cz, Český rozhlas ad.

chromá

 

Denisa Chromá se učila hrát na harfu už na základní škole u paní učitelky Aleny Klapetkové, ve studiu pokračovala na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, na Pražské konzervatoři v Praze a 3 roky na Akademii Múzických Umění v Praze. Již jako studentka spolupracovala s Janáčkovou filharmonií Ostrava, také s Plzeňskou filharmonií. Mezi nejvýznamnější vystoupení patří koncert Pražského jara. Ráda improvizuje na harfu a klavír, hraje jazz a také složila 4 klavírní alba, poslední se jmenuje Ryzí půlměsíc.

18:30
Čtvrtek 16. 5.
Jakub Jalůvka a kapela
100 míst / 88 volných
Pro veřejnost
Pro zobrazení dalších pořadů .